Вузлики на пам’ять

Як готувати домашні завдання?


1. Активно працюй на уроці: уважно слухай, відповідай на запитання.

2. Став запитання, якщо чогось не зрозумів або з чимось не згодний.

3. Навчися користуватися словниками й довідниками. З'ясуй значення незнайомих слів, знаходь потрібні факти й пояснення, правила, формули в довідниках.

4. Якщо в тебе є комп'ютер, навчися з його допомогою знаходити потрібну інформацію, робити розрахунки за допомогою електронних таблиць тощо.

5. Продумай послідовність виконання завдань з окремих предметів і спробуй визначити, скільки часу тобі знадобиться для виконання кожного завдання.

6. Між уроками роби перерви.

7. Спочатку спробуй зрозуміти матеріал, а потім його запам'ятати.

8. Якщо матеріал, який треба вивчити, великий за обсягом або складний, розбий його на окремі частини й опрацюй кожну частину окремо. Використовуй метод ключових слів. (Ключові слова - найважливіші в кожному абзаці).

9. Не залишай підготовку до доповідей, творів, творчих робіт на останній день, адже це потребує багато часу. Готуйся до них заздалегідь, рівномірно розподіляючи навантаження.

10. Готуючись до усних уроків, використовуй карти, схеми. Вони допоможуть тобі краще зрозуміти й запам'ятати матеріал.

11. Складай план усної відповіді.

12. Перевіряй себе.

Як навчити дитину таблиці множення


Всі ми знаємо, що двічі два - чотири. А ось як навчити дитину таблиці множення ми розповімо в нашій статті. Буває таке, що ви просто не можете пояснити дитині множення, і ваш малюк не розуміє за якою схемою або системі вивчити табличку множення.

День перший.

Як пояснити дитині множення
Як же бути? Бувалі батьки для початку радять написати таблицю на альбомному аркуші - не роздрукувати з комп'ютера, а саме написати! Бажано якомога яскравіше, фломастерами або гелевими ручками. Нехай ваш першокласник в цей момент знаходиться поряд з вами, бере активну участь у творчому процесі - може, приміром, зробити для таблиці красиву рамочку. Побільше говоріть з дитиною, підбадьорюйте його: «У тебе все обов'язково вийде, ти ж у мене такий розумний! Тепер ти зовсім дорослий, тому повинен вивчити таблицю множення! »

    Таблиця множення за методом Піфагора.

    Дуже швидкий спосіб як вивчити таблицю множення від 1 до 30

На цій таблиці можна спеціальними маркерами-Текстовиделітелі відзначати ті приклади, відповіді на які дитина вже знає. Тоді матеріал буде засвоюватися більш легко.
Тепер на окремому листочку можна написати приклади множення на 1 - спочатку без відповідей. Почніть вирішувати приклади - і ваш школяр дуже швидко підхопить і самостійно впише решта відповідей.
Закресліть маркером відомі приклади, порадійте разом, що вчити залишилося не так вже багато.
Тепер можна згадати, що 2 * 1 = 1 * 2 = 2. І написати стовпчик навпаки.
2 * 1 = 2
3 * 1 = 3 і т. д.
У великій таблиці закресліть і ці приклади.






Потім можна відразу перейти до прикладів множення на 10. Поясніть своєму чаду, що це так само легко, як на 1, просто до числа потрібно приписати нулик. Закріпіть результат. Розпитайте дитину врозкид.
Наступний крок - таблиця множення на 2. З цим завданням діти, у яких немає проблем зі складанням, зазвичай теж легко справляються. Помножити число на 2 - це значить додати до числа таке ж число. Можна потренуватися з допомогою цукерок: «У тебе є 1 друг - всього вас двоє. Скільки всього тобі знадобиться цукерок, щоб ти міг Дві віддати одному, а 2 залишити собі.

А якщо вас буде троє? Четверо? »
Тепер перейдемо до прикладів поскладніше. Множення на 9. Для цього необхідно помножити число на 10 і відняти з нього це ж число.
2 * 9 = 2 * 10 - 2 = 18
3 * 9 = 3 * 10-3 = 27
І так далі.

Закріпивши результат, можна переходити до множення на 4. Це означає помножити число на 2 і отриманий результат ще раз помножити на 2.
Обов'язково правильно розподіляйте навантаження. Яким би здатним не був ваш малюк, за один день вивчити всю таблицю неможливо. Але за тиждень це цілком реально.
Отже, в перший день занять математикою достатньо.

День другий.

Як дитині вивчити таблицю множення

Почніть заняття з повторення пройденого. Обов'язково хваліть сина чи доньку, «дивуйтеся» його (її) успіхам.

Тепер настав час зайнятися цифрою 5. Зверніть увагу дитини на те, що результат завжди закінчується на 5 або 0. Якщо число парне, то відповідь закінчується на 0, якщо непарне, то на 5. Напишіть стовпчик прикладів.
5 * 1 = 5
5 * 2 = 10
5 * 3 = 15
5 * 4 = 20
5 * 5 = 25
5 * 6 = 30
5 * 7 = 35
5 * 8 = 40
5 * 9 = 45
5 * 10 = 50
Починаючи з прикладу 5 * 2, на місці першої цифри у відповіді ставимо по дві 1, 2, 3, 4.
І теж все закріплюємо, доводимо до автоматизму.

День третій.


Настав час розібратися з множенням на 3 і 6.
Можна спробувати використовувати цукерки, як з множенням на 2. Тільки не дозволяйте своєму улюбленцю замість навчання без зупинки хрумкать карамельки.
Складно? Заготовте картки: на одній стороні приклад, на іншій - відповідь. Дитина бере картку, якщо відповідає правильно, залишає її собі. Якщо неправильно, картку забираєте ви. В ігровій формі вивчити що-небудь набагато простіше. Аналогічним чином можна поступово здолати множення на 6, 7 і 8.

Особливий випадок.
Комусь, можливо, здасться, що вивчити саму таблицю набагато простіше, ніж вірш. Порадьтеся з дитиною.

Ще один нестандартний спосіб розрахований на діточок, у яких слабо розвинена механічна пам'ять, зате немає проблем з образним мисленням. У школі такі діти, як правило, краще за всіх пишуть твори, добре малюють або володіють хорошим музичним слухом. Для початку дозвольте дитині пофантазувати вдосталь і уявити, з чим у нього асоціюються цифри від 1 до 9. Використовуйте фломастери, олівці, фарби - нехай він замалюють свої асоціації. Наприклад, 0 може нагадувати колесо, 1 - Буратіно, 2 - лебедя, 3 - сердечко. Головне, щоб ці образи були придумані самою дитиною. Далі потрібно закріпити ці асоціації, для цього врозкид показуйте вашому учневі намальовані їм картинки. Потім разом зі своїм чадом складете історію на кожен приклад множення.
Зокрема, 2 * 3 = 6. Одна дівчинка придумала розповідь: «Гуляв якось лебідь (2), зустрів сердечко (3) і закохався в нього. Став він доглядати за сердечком. Побачив це клоун (6) і став дратувати їх: «Тілі-тілі-тісто, наречений і наречена». Подібні історії малюки з багатою уявою запам'ятовують досить швидко.
Головне, пам'ятайте: навіть якщо ваш син (чи донька) запам'ятовує таблицю множення трохи повільніше своїх однокласників, це зовсім не означає, що він обділений інтелектом. Просто освітня система не враховує особливостей дитини. Традиційна зубріння не для нього, до шкільних завдань потрібно підходити більш креативно.

Дайте зрозуміти дитині, що ви завжди на його боці, і ви станете для вашого школяра справжнім другом, а сам процес навчання перетвориться на захоплюючу гру. Удачі!


Багато батьків нарікають на велику кількість інформації, яку отримують в школі їх діти. Вони свято упевнені, що їх чадо фізично не зможе виконати домашнє завдання, що складається з наступних пунктів, наприклад:
а) вивчити три правила з англійської граматики;
б) підготувати переказ по літературі;
в) запам'ятати доведення теореми Піфагора.
Адже можливості людської пам'яті практично безмежні - так запевняють нас учені. Усім відомо, що пам'ять у вченні не менш важлива, ніж посидючість і дисциплінованість. А учені, що вивчають можливості людського інтелекту, переконані, що ми використовуємо нашу пам'ять лише на 10%. Хоча і ця мала частина дозволяє нам зберігати і відтворювати величезну кількість інформації. До того ж дитяча пам'ять набагато гнучкіша - усі ми знаємо, що вірші в дитинстві вчаться швидше і простіше, ніж в 30 років, а вже про раннє навчання іноземним мовам написано і сказано немало. Але не варто покладатися тільки на природу. Батьки можуть допомогти своїй дитині розвинути і поліпшити його пам'ять, виконуючи з ним нескладні вправи.
Ось 13 прийомів, якими можуть скористатися батьки.
1. "Фотографування". Людина запам'ятовує швидше те, на що звертає пильнішу увагу. У цій грі ми вчимося концентруватися на предметах. Розкладіть різні речі на письмовому столі: іграшки, ручки, листівки, олівці. Запропонуйте дитині уважно розглянути їх, запам'ятавши, що де лежить - як би сфотографувати поглядом. Потім нехай вона закриє очі і згадає, скільки предметів було, їх форму, колір, розмір, розташування і так далі.
2. "Повторення - мати вчення". Усі знають це прислів'я. Але чи знаєте ви, як правильно треба повторювати? Щоб краще запам'ятати матеріал (наприклад, вірш), треба дотримуватися наступної схеми:
 - прочитати кілька разів вголос;
- відтворити по пам'яті відразу після прочитання;
- повторити через 20 хвилин;
 - повторити через 8 годин;
 - повторити через добу, краще всього на ніч.
Річ у тому, що пам'ять буває короткочасною і довготривалою. В першу чергу працює короткочасна пам'ять. Будь-який з нас може повторити останню фразу співрозмовника відразу ж після її вимовлення, але через пару хвилин ми передамо лише її загальний сенс, причому не дослівно, бо об'єм короткочасної пам'яті невеликий. Після повторення інформація "переселяється" в довготривалу пам'ять, де може зберігатися набагато довше - за умови використання даних, що запам'ятали.
 3. "Зображуючи Цицерона". Античний оратор Цицерон при підготовці своїх розмов користувався методом візуалізації запам'ятовування : кожен уривок своєї мови він заучував в різних кімнатах, зв'язуючи текст з певним кутом будинку, а потім, виступаючи на засіданні Сенату, подумки повторював свій шлях. Спробуйте вивчити вірш з дитиною, прив'язуючи кожен рядок до обстановки в його кімнаті. Сенсорна пам'ять, яка є основою для короткочасної пам'яті, відноситься до органів чуття. Саме тому сигнали запам'ятовування працюють швидко.
4. Позіхайте! Що таке позіхання? Енергійне постачання мозку киснем. Тому покращується здатність зосередитися. Хочете посилити ефект? Під час позіху помасажуйте нижню щелепу - цим ви стимулюєте роботу численних нервів, які йдуть прямо до головного мозку.
5. Пожуйте! Британські учені провели експеримент і встановили, що з жувальною гумкою учбовий матеріал запам'ятовується на 35% краще, ніж без неї. Можливо, річ у тому, що тривале жування стимулює вироблення інсуліну, який покращує засвоєння глюкози клітинами мозку, тобто і процес запам'ятовування. Інше питання - наскільки це корисно для зубів і здоров'я в цілому.
6. Потанцюйте! Чи запишіть дитину в спортивну секцію. Будь-яка фізична активність покращує кровообіг мозку, активізує психічні процеси, які забезпечують сприйняття, переробку і відтворення інформації. Танці або спорт до того ж вимагають концентрації уваги і зосередженості, що тренує механізми пам'яті.
7. Сеанс масажу. Навчіть дитину простим способам самомассажу : легке постукування по грудях і шиї теж стимулює кровообіг, знімає напругу, допомагає роботі мозку. Введіть цю вправу в  ранішню зарядку - тоді масаж стане регулярним.
8. Робота пальчиками. Розвиток дрібної моторики корисний не лише для каліграфічного почерку. Плетіння фенечек, вишивка хрестиками, нанизування намистин - усі ці дії активізують роботу головного мозку. Можна барабанити кінчиками пальців по столу (чи по клавішах піаніно), стискувати і розтискати кулачки, натискати долонями на поверхню столу. Існує безліч пальчикових ігор, коли текст супроводжується рухами рук. Наприклад, "Гроза": Закапали краплі (постукати двома пальцями кожної руки по столу), Йде дощ (постукати чотирма пальцями). Він ллє як з відра (стукаєте сильніше). Пішов град (кісточками пальців вибивайте дріб). Виблискує блискавка (пошипіть, намалюйте пальцем в повітрі зигзаг). Гримить грім (барабаньте кулаками або ляскайте в долоні)! Усі швидко втікають додому (ховайте руки за спину). А уранці знову яскраво світить сонечко (опишіть обома руками великий круг).
9. Домашній театр. Пам'ять треба тренувати, як будь-який м'яз нашого тіла. Спробуйте організувати домашній театр, ставлячи кожні вихідні невеликі п'єси. Нехай маленькі актори учать вірші і декламують їх перед сімейним обідом.
10. Розважайтеся. Спробуйте раз на тиждень робити "усе навпаки": чистите зуби лівою рукою (лівші - зрозуміло, правою), тримаєте "неправильно" ложки і вилки, пишіть в чернетці "не тією" рукою. Це допоможе активізувати ту півкулю мозку, яка в звичайному житті менше завантажена.
11. Правильне харчування. Риба, морепродукти, рослинна олія, злаки, овочі покращують пам'ять. Невелика кількість борошняного і картоплі теж не пошкодить: вуглеводи дають енергію організму. А солодке, навпаки, краще обмежити. Хоча шматочок шоколаду здатний "підстібнути" втомлений мозок. Не забувайте і про полівітаміни, особливо важливий для пам'яті йод.
12. Нюхайте. Ще одна рада - від ароматерапевтів. Розмаринові, лимонні і м'ятні ефірні олії стимулюють пам'ять. Можна запалити в кімнаті дитину аромалампу з краплею олії.

13. Посміхайтеся! Гарний настрій також сприяє розвитку пам'яті. Якщо дитину щось турбує, вона гірше запам'ятовуватиме. Навчіть її простим прийомам розслаблення - глибокі вдихи і видихи заспокоюють і концентрують увагу.

Немає коментарів:

Дописати коментар